Naše MŠ

Československé armády 9

poskytuje  vzdělávání dětí předškolního věku v souladu s cíli předškolního vzdělávání, které jsou dány Rámcovým vzdělávacím programem pro předškolní vzdělávání  a rozpracovány do Školního vzdělávacího programu:

Pojďte si s námi  hrát …".

Škola umožňuje společné vzdělávání dětí bez rozdílů jejich vzdělávacích potřeb tak, aby byla vždy podpořena jejich individualita. Vzdělávání dětí v naší škole je založeno na prožitkovém a kooperativním učení hrou a činnostmi.

●   mateřská škola při zdravotnickém zařízení

Mateřskou školu navštěvují děti zpravidla ve věku od 3 do 6 let, které jsou do tříd zařazeny podle věku. Nejmladší děti v bezbariérové třídě mají dostatek klidu pro svou pozvolnou adaptaci na nové prostředí, často společně se svými rodiči. Starší děti si již v pohodě užívají všech nabízených aktivit, postupně se osamostatňují a chystají na bezproblémový vstup do základní školy. Ve škole se také vzdělávají děti se speciálními vzdělávacími potřebami formou inkluzivního vzdělávání v běžných třídách nebo ve třídách uzpůsobených jejich potřebám.

Mateřskou školu při zdravotnickém zařízení navštěvují děti předškolního věku zpravidla od 3 do 6 let hospitalizované ve Svitavské nemocnici.

● zdravotním cvičením
● logopedii
● canisterapii
● návštěvami solné jeskyně
● plaveckým výcvikem
● lyžařským výcvikem
● prací s ITC technikou - pc, tablety, interaktivní tabule
● návštěvami tělocvičen
● vzděláváním za pomoci Metody dobrého startu
● prací v keramické dílně
● školou angličtiny

Všem dětem je umožněno vzájemné setkávání a možnost účastnit se na programech jednotlivých tříd.
Škola má vlastní školní jídelnu, která zajišťuje dětem v průběhu dne dvě svačiny, oběd a celodenní pitný režim.
      Do života mateřské školy jsou zapojeni i rodiče a přátelé školy. Pracovníci školy vycházejí vzstříc jejich požadavkům a přáním, které jsou v souladu s předškolním vzděláváním dětí.
Pro rodiče škola organizuje speciálně pedagogickou a sociálně právní poradnu. Rodiče mohou využívat pestré nabídky knih a časopisů z učitelské knihovny.