FOTOGALERIE

školní rok 2018/2019

Ve čtvrtek 20. 6. děti z 5. třídy ( modré ) zažily další projektový den, muzikantské dopoledne, zkoušely hrát na bonga.

smscsa.rajce.idnes.cz/Projektovy_den_5._trida/ 

Jak se měly celý rok děti ze 4. třídy ( zelené ), na to se můžete podívat zde:

smscsa.rajce.idnes.cz/Jak_se_mely_cely_rok_deti_ze_4._tridy/

Ve středu 12. 6. nachystali manželé Sezemští pro děti z 5. třídy sportovní dopoledne. Na děti čekalo 5 stanovišť: Hod na přesnost, přeskok, hod míčkem do dálky, pohybové dovednosti a dovednosti s míčem.

smscsa.rajce.idnes.cz/Sportovni_dopoledne_5._trida/

Na školkový dětský den se všechny děti hodně těšily. Ráno se převlékly do různých masek, se kterými zavítaly také na svitavské náměstí.  Dopoledne děti shlédly divadélko Z pohádky do pohádky.

smscsa.rajce.idnes.cz/Detsky_den_2019

Ve středu 15. 5. se vydaly nejmladší děti do městské knihovny. Tentokrát se seznámily s tlukony, kteří zachránili strom. Tlukona si vykreslily podle své fantazie. Na závěr měly děti jako obvykle možnost zapůjčit si k prohlédnutí nějakou dětskou obrázkovou knihu.

smscsa.rajce.idnes.cz/Knihovna_Jak_tlukoni_zachranili_strom_-_3._trida

V pátek 26. 4. se naše děti z 5. třídy ( modré ) vydaly do Městského muzea ve Svitavách. Tam se zúčastnily projektového dne s názvem Výtvarný ateliér. Podívaly  se na výstavu a byly pro ně připraveny výtvarné dílny, kde se seznámily s různými výtvarnými technikami.

smscsa.rajce.idnes.cz/Mestske_muzeum_-_projektovy_den_-_5._trida  

Ve čtvrtek 25. 4. děti shlédly ve školce divadlo O Popletově. Zapojily se i samy do děje - hádaly postavičky z večerníčků, zahrály si v pohádce O |Sněhurce a trpaslících, zazpívaly si písničky.

smscsa.rajce.idnes.cz/Divadlo_O_Popletove

Sportovní hry 2019

Ve středu 24. 4. se v městské sportovní hale Na Střelnici konaly svitavské sportovní hry mateřských škol. Naši vybraní předškoláci se utkali v různých sportovních disciplínách s jinými kamarády z ostatních školek. I letos byly sportovní výkony našich dětí nejlepší, vybojovaly si první místo a budou nás reprezentovat v červnu    v Pardubicích. Blahopřejeme!

smscsa.rajce.idnes.cz/Sportovni_hry_2019/

V úterý 16. 4. se v naší školce uskutečnily velikonoční dílničky. Děti si mohly s pomocí svých rodičů vyrobit různé velikonoční dekorace, které jim doma doplní velikonoční atmosféru.

smscsa.rajce.idnes.cz/Velikonocni_dilnicky_2019/

 Ve čtvrtek 11. 4. nám Pionýrská skupina Vysočina  ze Svitav připravila krásné předvelikonoční odpoledne. V parku Jana Palacha si pro naše děti nachystali různé zábavné úkoly. Po splnění úkolů našly děti cestu k velikonočnímu zajíčkovi.

smscsa.rajce.idnes.cz/Hledani_velikonocniho_zajicka/

Ve středu 10. 4. se nejmenší děti ze 3. třídy ( oranžové ) opět vydaly do městské knihovny. Tentokrát si poslechly Voňavou pohádku, vyrobily si z papíru zajíce Řepku a samozřejmě si jako  tradičně na závěr návštěvy  prohlídly dětské obrázkové knihy.

smscsa.rajce.idnes.cz/Navsteva_knihovny_-_3._trida_-_duben/

V pondělí 8. 4. si mohly děti ve školce zkusit zápis nanečisto. Úkolem bylo projít několik stanovišť, kde si děti zopakovaly důležité znalosti k zápisu do ZŠ. 

smscsa.rajce.idnes.cz/Zapis_nanecisto_2019#

V úterý 2. 4. k nám do školky zavítalo divadlo Zlatý klíč se svým zábavným programem. Děti si zatancovaly u písniček o zvířátkách a seznámily se s různými plyšovými zvířátky. Někteří odvážlivci si také mohli zkusit pár kouzelnických triků - se slepičím vajíčkem, stužkami, provázky a míčky.

https://smscsa.rajce.idnes.cz/Divadlo_Zlaty_klic/

V pondělí 11. 3. se naše nejmenší děti ze 3. třídy ( oranžové ) vydaly na další návštěvu městské knihovny. Tentokrát se seznámily s knihou: Medvěd nechce jít spát. Kniha vypráví o medvědovi, kterého potká na konci podzimu zubr. Ten s nadšením říká medvědovi, jaké to je v zimě. Medvěd by chtěl totiž také zažít sníh, mráz a zimní radovánky. Jak to dopadlo? Zeptejte se dětí ..... 

Děti se s paní knihovnicí naučily pohybovou básničku o medvědovi a na závěr měly opět možnost prohlédnout si obrázkové knihy s různou tématikou.

smscsa.rajce.idnes.cz/Navsteva_knihovny_3._trida_-_brezen/

V pátek 15. 2. děti shlédly  divadélko o tom, jak starý " dospělák " přichází na místa, kde trávil svoje dětství. Spolu se starými vzpomínkami, rekvizitami, kostýmy, nástroji vykouzlil dobu bez TV a PC, zato s dědečkem, babičkou, kamarády a zvířaty na dvorku i v maštali. Děti byly vtaženy do děje a zazpívaly si také písničky např. Já mám koně, Ivánku náš, Ententýky dva špalíky, Polámal se mraveneček. 

Představení mimo jiné připomělo i důležitost soužití všech generací. 

Vždyť jeden od druhého se můžeme lecos dozvědět .... i o sobě samých.

smscsa.rajce.idnes.cz/Divadlo_Ententyky

Ve středu 13. 2. se děti ze 3. třídy ( oranžové ) vydaly do městské knihovny. Programem bylo seznámení s knihou Polární pohádka - s dějem a jednotlivými zvířátky.

Poté si děti prohlédly různé dětské obrázkové knihy. Zdokonalily se tak v zacházení s knihami a poznávání tématu knih podle ilustrací.

smscsa.rajce.idnes.cz/Navsteva_me_knihovny_3._trida_-_unor

Lyžařský výcvik 2019

Ve středu 9. 1. se vydali naši lyžaři do Přívratu, kde se budou 5 dní učit lyžařskému umění.

Jak se jim daří a jak jim to jde? Podívejte se sami .....

smscsa.rajce.idnes.cz/Lyzarsky_vycvik_2019/

Předvánoční tvořivé dílny

V  pondělí 17. 12. probíhaly v celé naší školce předvánoční tvořivé dílny. Děti si mohly v každé třídě vyrobit jiný druh vánočního stromečku. Vánočním pohlazením bylo také navození atmosféry koledami a krásná výzdoba školky.

smscsa.rajce.idnes.cz/Predvanocni_tvoriva_dilna/

Ježíšek v MŠ

I letos myslel Ježíšek na naše děti a nadělil jim pod stromeček hodně krásných hraček.

Podívejte se, jak si jeho příchod děti užily.

smscsa.rajce.idnes.cz/Jezisek_v_MS/

Mikuláš 

Ve středu 5. 12. k nám do MŠ přišla vzácná návštěva - Mikuláš se svým věrným doprovodem - andílkem a čertem. Děti jim zazpívaly písničky a řekly básničky. Ty děti, které ví o svém zlobení, slíbily Mikuláši, že se polepší. Než Mikuláš odcházel, nechal pod stromečkem všem dětem dobrůtky.

smscsa.rajce.idnes.cz/Mikulas_2018

Čertovská besídka - 2. třída

V úterý 4. 12. nás pozvali čertíci ze 2. třídy ( červené ) na čertovskou besídku. Shlédli jsme jejich pásmo čertovských a vánočních písní a básní, společně jsme si zatancovali a prohlédli výstavku vyrobených vánočních stromečků.

smscsa.rajce.idnes.cz/Certovska_besidka_-_2._trida

Den Mikulášů, čertíků a andílků - 4. třída

V úterý 4. 12. probíhal u nás v MŠ den, kdy se děti mohly převléct za Mikuláše, čertíky a andílky. Takto krásně namaskovaní vypadali naši kamarádi ze 4. třídy (zelené).

smscsa.rajce.idnes.cz/Den_Mikulasu%2C_certiku_a_andilku_-_4._trida

Návštěva městské knihovny

Ve středu 28. 11. se vydaly děti 3. třídy ( oranžové ) do městské knihovny ve Fabrice. Měly tak možnost prohlédnout si prostory dětského čtenářského oddělení.

Děti společně složily rozstříhaný obrázek hlavní stránky knihy  " Nový domov pro myšku " a paní knihovnice jim přečetla poutavý příběh, kde si děti procvičovaly svoji fantazii a představivost v doplňování příběhu. Důležitost byla kladena i na koncové rozuzlení příběhu.

Na závěr si děti mohly vypůjčit jakoukoli knihu, prohlížet si s kamarády obrázky a seznámily se také s ukládáním knih zpět do knihovničky.

 

smscsa.rajce.idnes.cz/Navsteva_mestske_knihovny_3._trida/

4. třída - návštěva myslivce

Dodatečně přidáváme fotografie z předvávání kaštanů ve 4. třídě.  Navštívil nás myslivec Tomáš, který nám přinesl ukázat různé myslivecké vybavení, shozené parohy a podobné. Popovídali jsme si s ním o lesní zvěři našich lesů a kdo chtěl vyzkoušel si myslivecký klobouk. 

smscsa.rajce.idnes.cz/4._trida_Myslivec_Tomas/

V úterý 13. 11. k nám do školky přijeli divadelníci, aby dětem zahráli loutkovou pohádku: Jak Jelito a Kopyto vařili vtipnou kaši.

V pohádce mohly děti obdivovat loutky popletených čertů, rozpustilého kašpárka a vychytralého hříšníka. Příběh byl o tom, že na každého jednou dojde a i chytrák může sednout na lep.

 

smscsa.rajce.idnes.cz/divadlo_Jak_certi_Jelito_a_Kopyto_varili_vtipnou_kasi
 

Přivítání nového školního roku 

 

I když na začátku tohoto nového školního roku bylo dešťové počasí, nakonec se ve středu 5.9. umoudřilo a my se tak mohli společně přivítat a seznámit na školní zahradě. Spoustu úsměvů nám vykouzlili hasiči, kteří nám přijeli vytvořit báječnou pěnu.  Doufáme, že jste si společné odpoledne s námi a dětmi ve školce užili. A že budeme mít společně příjemný a pohodový nový školní rok 2018/2019.

smscsa.rajce.idnes.cz/privitani_skolniho_roku_2018_2019_pena/

Školní rok 2017/2018

Krajské finále mateřských škol 2018

Krajské kolo bylo pro nás náročné, zasáhlo nám časově do připravovaného loučení se školkou, onemocněli nám 3 závodníci, přijel pozdě autobus a počasí se nemohlo dohodnout zda bude, či nebude pršet ;)

Přesto, při pozdním příjezdu na místo konání nás z nástupu vítal celý stadion  :) Děkujeme náhradníkům, pro které byla závodnická zkušenost nová, všechny děti se snažlili úplně nejvíc a nebýt pár pádů na kluzké trati, vezli by jsme si domů určitě medaile. Ale jsme rádi, že jsme se vrátili všichni v pořádku a s parádními zážitky..Děkujeme také rodičům a prarodičům kteří jeli s námi, byli jste úžasnou oporou a vytvořili jste nám nádhernou atmosféru, že ani 8 místo ze 14 mš nám nevadilo. Konec konců být na osmém místě z celého pardubického kraje je moc pěkná vizitka ;) 

fotografie od maminky Matýska: https://smscsa.rajce.idnes.cz/sportovni_hry-_krajske_kolo_PCE_2018/

Výlet do lesní školky NAPÍSEK

Ve středu 6.6.2018 jsme vyrazili do lesní školky Napísek. Jako správní výletníci jsme do batůžku nabalili svačiny, pitíčko a dobroty a vyrazili autobusem do Kukle. Přivítali nás kamarádi, kteří školku dobře znají a tak nás jako správní kabrňáci provedli a ukázali nám vše, co se jim v lesní školce líbí. A že toho bylo. Nám se také líbilo ;) Mrkněte na fotečky a nechte si doma vyprávět zážitky. 

smscsa.rajce.idnes.cz/lesni_skolka_5_trida/

Mezinárodní den dětí..

mix fotografií všech tříd zde: smscsa.rajce.idnes.cz/

 

4. třída Školní výlet dinopark Vyškov

Výlet se nám opravdu vydařil, sluníčko nám přálo. Na svačinkách a dobrotách od Vás maminek jsme si moc pochutnali. A zážitky budou určitě děti s radostí povídat.. ;)

smscsa.rajce.idnes.cz/skolni_vylet_dinopark_Vyskov_-4._trida/

 

5. třída foto níže ve vlastní fotogalerii

výlet 3. třídy v PINGUin parku Přívrat

smscsa.rajce.idnes.cz/vylet_3._tridy_v_PINGUin_parku_Privrat/

výlet 3. třídy v PINGUin parku Přívrat

 

 

Zápis nanečisto

Tradičně jako každý rok jsme i letos pro Vás připravili ,,zápis nanečisto" kde jste si mohli vyzkoušet, co Vás čeká u zápisu do základní školy. Někdo vše zvládl bravurně s velkou pochvalou a někdo má bližší představu o tom, co ještě dopilovat. ;) Jsme rádi, že jste projevili takový zájem. 

smscsa.rajce.idnes.cz/zapis_nanecisto/

5. TŘÍDA

připravujeme se na vstup do první třídy a nejen to 
...aneb náš nabitý program ;)
 
 

Pasování vyrobených triček.

smscsa.rajce.idnes.cz/pasovani_tricek/

 

Návštěva první třídy na ZŠ TGM.

smscsa.rajce.idnes.cz/zs_tgm/

 

Návštěva a DOD ZŠ NÁMĚSTÍ MÍRU

smscsa.rajce.idnes.cz/zs_nam.miru/

 

další...nově přidané..

Muzeum - Sherlock holmes

smscsa.rajce.idnes.cz/Muzeum-_Sherlock_Holmes/

 

Návštěva ZŠ Riegrova, ZŠ Sokolovská

smscsa.rajce.idnes.cz/Navsteva_ZS_Riegrova%2C_ZS_Sokolovska/

 

Ukázková hodina p ro rodiče a děti ve spolupráci se ZŠ TGM

smscsa.rajce.idnes.cz/Ukazkova_hodina/

 

čarodějnický den

smscsa.rajce.idnes.cz/carodejnicky_den/

 

Sportovní hry 2018

Moc děkujeme za podporu a za to, že jste si udělali čas a přišli fandit ;) máme první místo a jedeme reprezentovat Svitavy do krajského kola v Pardubicích.
 

smscsa.rajce.idnes.cz/Sportovni_hry_2018/

 

Besídka pro maminky 

Pár bliknutí na památku :o)

smscsa.rajce.idnes.cz/maminky_2018/

 

Školní výlet dinopark Vyškov

Výlet se nám opravdu vydařil, sluníčko nám přálo. Na svačinkách a dobrotách od Vás maminek jsme si moc pochutnali. A zážitky budou určitě děti s radostí povídat.. ;)

smscsa.rajce.idnes.cz/Skolni_vylet_dinopark_Vyskov/

 

 

 

 

4. třída

výchovně-vzdělávací program O první pomoci

smscsa.rajce.idnes.cz/prvni_pomoc_4._trida/

5. třída

Doháníme restíky. Fotografie jsou tu ;)
 

společné odpoledne pro děti a rodiče. Aneb, co přinesl Ježíšek do školky.

Společné odpoledne proběhlo 7.1.2018, díky že jste dorazili, děti byly nadšené.
 
 

plavání

 
 

badatelé, výtvarná dílna, masopust

 

Přehlídka 2018

Výstava děl svitavských výtvarníků. Děti se vžili do rolí slavného Sherlocka Holmese a jeho pomocníků. Pátrali po zmizelém obrazu. Výstava se nám moooc líbila.

https://smscsa.rajce.idnes.cz/prehlidka_2018/

 

První pomoc pro děti

 

Lyžařský kurz

Fotografie, budou přidávány po dnech.. Děti jsou úžané, jde jim to ;)

smscsa.rajce.idnes.cz/Lyzarsky_vycvik_2018/

Mikulášský den...

aneb jak ve školce byly jen andělé, čerti a o tom jak přišel Mikuláš ;)

smscsa.rajce.idnes.cz/Mikulas_2017/

5. třída se hlásí

Dobrý den, přiznáváme, byly jsme s fotkami trošku pozadu, ale to neznamená, že jsem nefotili...Takže tady máte kupu foteček ;)

 

Andělé, čerti a Sv. Mikuláš

smscsa.rajce.idnes.cz/5._trida_Andele%2C_certi%2C_Mikulas/

 

Kouzelný den, jak Ježíšek vyslyšel naše přání a přišel do školky dříve.. Děkujeme Ježíšku ;)

smscsa.rajce.idnes.cz/5._trida_Vanoce2017/

 

Novoroční setkání s rodiči a dětmi v MŠ. Díky, za hojnou účast, děti byly nadšené!

https://smscsa.rajce.idnes.cz/5._trida_setkani_s_rodici/

 

plavání

 

Lampionový průvod 2017

Co na to říct, jako každý rok...Bylo to krásné. Děkujeme za spolupráci pionýrům. A těšíme se znovu na další rok ;)

foto zde: smscsa.rajce.idnes.cz/lampionovy_pruvod_2017/

Hallowen - modrá třída 

Jednou venku, při setmění
děti v strašidla se mění.
V okně dýně, uvnitř svíčka.
Halloweenská mají trička.

Zdroj: https://www.predskolaci.cz/halloween/8131

 

Fotografie zde: smscsa.rajce.idnes.cz/hallowen/#

Zážitkový stan - vesmír

 
Fotografie zelené a modré třídy 
 
Vesmír, hvězdy, planety. Přesně tyto pojmy byly tématem v zážitkovém stanu, který jsme navštívili.
Přivítal nás pán, který nás programem provázel, vzal nás na prohlídku kolem stanu, vysvětlil nám, jak funguje, z čeho je vyrobený, ale také jaká pravidla se v něm dodržují. Potom jsme si sundali boty a vešli jsme do stanu. Každý si našel své místo na lehnutí. Promítal nám pohádku o vesmíru, procvičoval s dětmi názvy planet, povídal o gravitaci, sluneční soustavě a dalších zajímavostech o vesmíru. Děti dostávaly také vesmírné hádanky.Nakonec jsme si zahráli před stanem pohybovou hru, kde děti znázorňovaly planety obíhající kolem Slunce a Zemi obíhající kolem Měsíce.Dětem se zážitkový stan velice líbil, což bylo také poznat podle témat rozhovoru po zbytek dne.
 

Tvořivé odpoledne ve školní družině - modrá třída ;)

 

smscsa.rajce.idnes.cz/Tvoriva_dilna_ve_skolni_druzine/

 

další fotografie najdete na www ZŠ TGM

www.zstgm.svitavy.cz/?p=fotogalerie&k=s17-18&album=396

Lesní školka Napísek

Děti ze 4. třídy se nezalekly ani deště a výlet do lesní školky si řádně užily. V lesní školičce se jim moc líbilo a těší se na opětovné setkání. ;)

 

foto: https://smscsa.rajce.idnes.cz/4._trida_-_lesni_skolka_Napisek/

 

Více o lesní školce zde: https://www.napisek.cz/

4. třída  - Dopravní hřiště

smscsa.rajce.idnes.cz/4._trida_dopravni_hriste/

4. třída - výstava městské muzeum

 
Tajemná zahrada Pavla Čecha 
 

5. třída 

 
 

Dopravko

 

výlet k Rosničce

+ malý policejní zážitek (strážníci, kteří kontrolovali rychlost jedoucích vozidel nám dovolili nahlédnout do přístroje a nějaká auta také změřit, úžasný zážitek , děkujeme)
 

Výlet do Vodárenského lesa

využili jsme pěkného počasí a vydali se na malý výlet do Vodárenského lesa, užili jsme si super procházku, něco nového viděli a taky zbaštili všechny mňamky od maminek.
 

Pár foteček jen tak s pavučinou přátelství ;)

12.9.2017 

Zelená třída - skákací hrad

smscsa.rajce.idnes.cz/12.9.2017_zelena_trida_skakaci_hrad/ 

12.9.2017 

Modrá třída - netradiční MODRÝ DEN ;o) 

a užíváme si i skákacího hradu - výhry z loňského školního roku ve výtvarné soutěži..

 

https://smscsa.rajce.idnes.cz/12.9._5._trida%2C_modry_den%2C_skakaci_hrad/

 

13.9.2017

Modrá třída - dopravní hřiště

smscsa.rajce.idnes.cz/13.9.2017_5._trida_dopravni_hriste/