Školní rok 2019/2020

Jak se měly na závěr školního roku naše nejstarší děti? 

Na to se podívejte zde:

smscsa.rajce.idnes.cz/Zaver_skolniho_roku_-_5._trida/

Jak si užívaly závěr školního roku naši nejmenší kamarádi, na to se podívejte zde:

smscsa.rajce.idnes.cz/Cervnove_aktivity_-_3.trida/

Zdravíme všechny děti a rodiče! 

Dlouho jsme se neviděli, a proto zahajujeme rouškovou poznávací hru. Stačí, když nám na e - mail: smscsa@seznam.cz zašlete fotku svého dítěte v roušce ( můžete tam být samozřejmě s ním ) - v různých činnostech, vtipně doladěné nebo zkrátka jen tak. Fotografie naleznete zde:

smscsa.rajce.idnes.cz/Hadej%2C_kdo_je_pod_rouskou  

Děkujeme za spolupráci a za snahu propojit váš i náš svět. 

                                                                 Přejeme příjemnou zábavu v hádání!

Školní rok dětí ze 4. třídy

 • slavíme narozeniny
 • Papouščí show
 • hry na hřišti, školní zahradě a v parku
 • jíme, spíme, hrajeme si
 • výlet do Přívratu
 • návštěva knihovny
 • vánoční Potštejn
 • betlém na náměstí
 • návštěva ZUŠ

Dětský den - 3. třída

I v těchto náročných dnech děti nezapomněly oslavit Dětský den, letos však odděleně. V úterý 2. 6. se nejmenší děti přestrojily do kostýmů a oslavily tak " svůj den ". Ve fotogalerii zhlédnete - hry ve třídě, přehlídku kostýmů a sportovní disciplíny na školní zahradě. 

smscsa.rajce.idnes.cz/Den_deti_-_3._trida/

Ve středu 12. 3. se děti zúčastnily výukového programu o první pomoci. Děti hravou formou ošetřovaly opičáka Baryka a seznámily se s částmi těla.

smscsa.rajce.idnes.cz/Prvni_pomoc/

Ve středu 4. 3. šly děti na návštěvu do ZUŠ Svitavy na hudební pohádku Budulínek, při které byly dětem představeny nabízené obory: hudební, výtvarný a taneční.

smscsa.rajce.idnes.cz/Budulinek_-_ZUS_Svitavy/

Na návštěvě v MiniZOO

V úterý 3. 3. se děti ze 3. třídy byly podívat na zvířátka v ZŠ Riegerova. Viděly tam papoušky, morčata, králíky, želvy a jiná zvířátka. Mohly je i pohladit a zjistit o nich, kde žijí a co jí.

smscsa.rajce.idnes.cz/MiniZOO_-_3._trida/

Únorové aktivity dětí z 5. třídy

 • plavání
 • hry se sněhem

V pátek 28. 2. děti shlédly divadelní pohádku  "Jak se Honza rytířem stal", kde se seznámily s různými řemesly - pekařem, ševcem, švadlenou, kovářem, aj.

Na závěr si s doprovodem kytary o těchto řemeslech zazpívaly.

smscsa.rajce.idnes.cz/Divadlo_Jak_se_Honza_rytirem_stal/

Únorové aktivity 4. třídy

 • návštěva knihovny
 • začali jsme jíst příborem

Ve čtvrtek 20. 2. si děti ze 3. třídy přinesly do školky masky a jednoduchou formou se seznámily s tradicí masopustu a karnevalového veselí.

smscsa.rajce.idnes.cz/Maly_karnevalovy_masopust_-_3._trida

Ve středu 6. 2. slavili kamarádi ze 2. třídy Masopust. Navštívili i ostatní kamarády ve školce, zatancovali jim a zazpívali.

smscsa.rajce.idnes.cz/Masopust_2._trida/

Lednové aktivity dětí - 5. třída

 • na procházce
 • badatelské dopoledne
 • hry se sněhem - náš první sněhulák
 • návštěva v první třídě

smscsa.rajce.idnes.cz/Lednove_aktivity_deti_-_5._trida/

Ve středu 5. 2. se šly děti ze 3. třídy poprvé podívat do městské knihovny. Paní knihovnice pro ně měla připravené povídání o dětské knize: O myšce, která se nebála. Děti si vyposlechly příběh, hádaly různá zvířátka a doplňovaly děj, čímž si procvičily svoje vědomosti a fantazii. Na závěr si mohly vybrat a prohlédnout knihy, které se jim líbily.

V úterý 28. 1. děti shlédly interaktivní výukový program: Jazyk jako hra. Hrovou formou se naučily základy angličtiny - počítání, pojmenovávání zvířat, rozdělení na holky a kluky, pozdravy při shledání, rozloučení aj.

smscsa.rajce.idnes.cz/Jazyk_jako_hra/

Lyžařský výcvik v Přívratu 2020

Jak se daří našim lyžařům, na to se můžete podívat zde:

smscsa.rajce.idnes.cz/Lyzarsky_vycvik_2020/

V neděli 19. 1. v podvečer pořádal Spolek rodičů a přátel školy pro MŠ Svitavy     na zimním stadioně ve Svitavách svoji první akci: Bruslení rodičů s dětmi.

Děti se za pomocí svých rodičů a asistentů výuky bruslení zdokonalovaly v jízdě        na bruslích. Organizátoři akce připravili pro děti také 4 stanoviště. Po jejich         "zdolání" na děti čekala malá odměna. Zde se můžete podívat, jak si bruslení všichni užívali.

smscsa.rajce.idnes.cz/Brusleni_rodicu_s_detmi/

Prosincové aktivity dětí z 5. třídy

 • vánoční tvořivé dílny na ZŠ Riegerova
 • Ježíšek

smscsa.rajce.idnes.cz/Prosincove_aktivity_-_5._trida/

Ve středu 18. 12. si děti společně, za krásného doprovodu kytary, zazpívaly známé vánoční koledy. 

Hezké prožití vánočních svátků všem!

smscsa.rajce.idnes.cz/Zpivani_koled_2019/

Ježíšek přišel za dětmi i do naší školky

I letos nadělil Ježíšek našim hodným dětem krásné dárečky. Co dostaly děti              ze 3. třídy a jak oslavovaly školkový Štědrý den, na to se můžete podívat zde:

smscsa.rajce.idnes.cz/Jezisek_v_MS_2019/

V předvánoční čtvrtek 12. 12. se odpoledne v celé školce rozezněly koledy a děti si se svými rodiči mohly vyrobit různé andílky, vánoční stromeček či vytvořit papírový Betlém.

smscsa.rajce.idnes.cz/Vanocni_tvoriva_dilna_2019/

Ve čtvrtek 12.12. se šly nejmenší děti podívat za kamarády do 2. třídy na hudebně divadelní představení o Betlému. Ti si pro nás připravili pásmo koled a básní a vše bylo doplněno příběhem o narození Ježíška ve městě Betlémě. Děti si prohlédly i výstavku Betlémů, co kamarádi vytvořili ve školce nebo doma s rodiči.

smscsa.rajce.idnes.cz/Divadlo_Betlem_-_2._a_3._trida/

Návštěva Bořka Stavitele u nás ve školce

Velmi oblíbená postava všech dětí navštívila kamarády z 5. třídy. Co si Bořek Stavitel pro děti nachytstal, na to se podívejte zde:

 

smscsa.rajce.idnes.cz/Borek_Stavitel_-_5._trida/

Listopadové aktivity dětí z 5. třídy

 • na náměstí - Betlém
 • v městské knihovně
 • na návštěvě u Bořka Stavitele

smscsa.rajce.idnes.cz/Aktivity_listopad_2019_-_5._trida/

Bořek Stavitel ve školce

Na návštěvu do školky přišel náš oblíbený Bořek Stavitel. S dětmi si  

smscsa.rajce.idnes.cz/Borek_Stavitel_-_5._trida/

Ve čtvrtek 5. 12. se z našich dětí stali překrásní andílci. Od rána jsme čekali na příchod Mikuláše a dočkali jsem se. Mikuláš se zjevil u nás ve školce i se svým nebeským doprovodem. Někteří odvážlivci se dokonce chytli jeho berly a zazpívali mu písničku. Protože byli všichni andílci snaživí, nechal jim Mikuláš na oplátku za dobré chování také nějakou dobrůtku.

smscsa.rajce.idnes.cz/Mikulas_2019/

V úterý 19. 11. se děti ze 4. a 5. třídy jely podívat na zámek do Potštejna a shlédly zde divadelní představení  " Betlémský příběh aneb putování s andělem Arielem a holčíčkou Barunkou do Betléma ". Děti nejprve navštívily Barunčinu staročeskou chaloupku, kde se od její maminky dozvěděly, jaké tradice se dodržovaly za dob našich babiček a prababiček. Barunka se též vyptávala na původ Vánoc a narození Ježíška. Místo spánku se pak vydala Barunka na dalekou cestu. Chtěla být u toho, až se Ježíšek narodí. Spolu s dětmi a andělem Arielem cestovala po vysokých horách, pustých pouštích, šla vesnicemi i lesem. Potkala pasáčky a lid v Jeruzalémě, tři vznešené krále a došla až k dobovému tržišti. Nakonec Barunka, Anděl Ariel i děti vstoupili do Betléma, kde spatřili překrásný výjev Svaté rodiny.

smscsa.rajce.idnes.cz/Potstejn/

Myslivec v MŠ

V pátek 8. 11. přišel za dětmi pan myslivec. Děti shlédly obrázky lesních zvířat, prohlédly si parohy, myslivecký oblek a kožešiny. Pan myslivec vše doplnil krásným vyprávěním. Děti poslaly zvířátkům dobrůtky na zimu - kaštany, které samy nasbíraly.

smscsa.rajce.idnes.cz/Myslivec_v_MS_-_4._a_5._trida/

Říjnové aktivity dětí z 5. třídy

 1. Návštěva městské knihovny
 2. Pozorování podzimu v parku Jana Palacha 
 3. Výlet k rybníku
 4. Kosmická show
 5. Halloween                                                                                                                                                                                    smscsa.rajce.idnes.cz/Rijnove_aktivity_-_5._trida/

Zážitkový stan - kosmická show

Ve čtvrtek 17. 10. byl pro děti připraven vzdělávací program  -  o vesmíru. Děti se ve velkém vesmírném stanu dívaly na sluneční soustavu, planety, kosmonauty a rakety. Viděly také, jak vypadá Země a Měsíc. Po shlédnutí vesmírného filmu si zahrály na " Živý vesmír " - zkusily si, jak obíhají planety okolo Slunce a jak obíhá Měsíc okolo Země.

smscsa.rajce.idnes.cz/Kosmicka_show/

Ve čtvrtek 3. 10. děti ze 4. třídy navštívily městský kulturní dům Fabrika. Shlédly zde koncertní představení s názvem " Naše písnička aneb postavím si domeček ".

Děti se hravou a vtipnou formou seznámily se základy hudební nauky - stejně jako domeček i písnička se skládá ze stavebních prvků ( noty, melodie, rytmus, ... ).

Pořad Naše písnička vznikl propojením tvorby M. Novozámské a pěveckéhop sboru Bonifantes z Pardubic.

smscsa.rajce.idnes.cz/Koncertni_predstaveni_4._trida/

Výlet kamarádů ze 4. třídy

V úterý 8. 10. se děti vydaly autobusem na výlet do Přívratu. Jak se měly a co zažily, na to se podívejte zde:

smscsa.rajce.idnes.cz/8.10._Pinguin_Park_Privrat_4.trida/

Začátek školního roku u kamarádů z 5. třídy ( modré )

smscsa.rajce.idnes.cz/Prvni_momentky_z_5._tridy/

Naše první dny ve školce - 3. třída

smscsa.rajce.idnes.cz/Prvni_dny_v_MS_-_3._trida/

V pondělí 16. 9. přijeli do naší MŠ piráti se svými cvičenými papoušky. Povídali o tom, jak se papoušci jmenují, co jí a děti mohly shlédnout to, co se dovede takový papoušek naučit. Například házet balónek do miniaturního basketbalového koše, jezdit na kole, házet peníze do pokladničky nebo dávat kroužek na tyčku.

smscsa.rajce.idnes.cz/Papousci/