Školní rok 2018/2019

Ve čtvrtek 20. 6. děti z 5. třídy ( modré ) zažily další projektový den, muzikantské dopoledne, zkoušely hrát na bonga.

smscsa.rajce.idnes.cz/Projektovy_den_5._trida/ 

Jak se měly celý rok děti ze 4. třídy ( zelené ), na to se můžete podívat zde:

smscsa.rajce.idnes.cz/Jak_se_mely_cely_rok_deti_ze_4._tridy/

Ve středu 12. 6. nachystali manželé Sezemští pro děti z 5. třídy sportovní dopoledne. Na děti čekalo 5 stanovišť: Hod na přesnost, přeskok, hod míčkem do dálky, pohybové dovednosti a dovednosti s míčem.

smscsa.rajce.idnes.cz/Sportovni_dopoledne_5._trida/

Na školkový dětský den se všechny děti hodně těšily. Ráno se převlékly do různých masek, se kterými zavítaly také na svitavské náměstí.  Dopoledne děti shlédly divadélko Z pohádky do pohádky.

smscsa.rajce.idnes.cz/Detsky_den_2019

Ve středu 15. 5. se vydaly nejmladší děti do městské knihovny. Tentokrát se seznámily s tlukony, kteří zachránili strom. Tlukona si vykreslily podle své fantazie. Na závěr měly děti jako obvykle možnost zapůjčit si k prohlédnutí nějakou dětskou obrázkovou knihu.

smscsa.rajce.idnes.cz/Knihovna_Jak_tlukoni_zachranili_strom_-_3._trida

V pátek 26. 4. se naše děti z 5. třídy ( modré ) vydaly do Městského muzea ve Svitavách. Tam se zúčastnily projektového dne s názvem Výtvarný ateliér. Podívaly  se na výstavu a byly pro ně připraveny výtvarné dílny, kde se seznámily s různými výtvarnými technikami.

smscsa.rajce.idnes.cz/Mestske_muzeum_-_projektovy_den_-_5._trida  

Ve čtvrtek 25. 4. děti shlédly ve školce divadlo O Popletově. Zapojily se i samy do děje - hádaly postavičky z večerníčků, zahrály si v pohádce O |Sněhurce a trpaslících, zazpívaly si písničky.

smscsa.rajce.idnes.cz/Divadlo_O_Popletove

Sportovní hry 2019

Ve středu 24. 4. se v městské sportovní hale Na Střelnici konaly svitavské sportovní hry mateřských škol. Naši vybraní předškoláci se utkali v různých sportovních disciplínách s jinými kamarády z ostatních školek. I letos byly sportovní výkony našich dětí nejlepší, vybojovaly si první místo a budou nás reprezentovat v červnu    v Pardubicích. Blahopřejeme!

smscsa.rajce.idnes.cz/Sportovni_hry_2019/

V úterý 16. 4. se v naší školce uskutečnily velikonoční dílničky. Děti si mohly s pomocí svých rodičů vyrobit různé velikonoční dekorace, které jim doma doplní velikonoční atmosféru.

smscsa.rajce.idnes.cz/Velikonocni_dilnicky_2019/

Ve čtvrtek 11. 4. nám Pionýrská skupina Vysočina  ze Svitav připravila krásné předvelikonoční odpoledne. V parku Jana Palacha si pro naše děti nachystali různé zábavné úkoly. Po splnění úkolů našly děti cestu k velikonočnímu zajíčkovi.

smscsa.rajce.idnes.cz/Hledani_velikonocniho_zajicka/

Ve středu 10. 4. se nejmenší děti ze 3. třídy ( oranžové ) opět vydaly do městské knihovny. Tentokrát si poslechly Voňavou pohádku, vyrobily si z papíru zajíce Řepku a samozřejmě si jako  tradičně na závěr návštěvy  prohlídly dětské obrázkové knihy.

smscsa.rajce.idnes.cz/Navsteva_knihovny_-_3._trida_-_duben/

V pondělí 8. 4. si mohly děti ve školce zkusit zápis nanečisto. Úkolem bylo projít několik stanovišť, kde si děti zopakovaly důležité znalosti k zápisu do ZŠ. 

smscsa.rajce.idnes.cz/Zapis_nanecisto_2019#

V úterý 2. 4. k nám do školky zavítalo divadlo Zlatý klíč se svým zábavným programem. Děti si zatancovaly u písniček o zvířátkách a seznámily se s různými plyšovými zvířátky. Někteří odvážlivci si také mohli zkusit pár kouzelnických triků - se slepičím vajíčkem, stužkami, provázky a míčky.

https://smscsa.rajce.idnes.cz/Divadlo_Zlaty_klic/

V pondělí 11. 3. se naše nejmenší děti ze 3. třídy ( oranžové ) vydaly na další návštěvu městské knihovny. Tentokrát se seznámily s knihou: Medvěd nechce jít spát. Kniha vypráví o medvědovi, kterého potká na konci podzimu zubr. Ten s nadšením říká medvědovi, jaké to je v zimě. Medvěd by chtěl totiž také zažít sníh, mráz a zimní radovánky. Jak to dopadlo? Zeptejte se dětí ..... 

Děti se s paní knihovnicí naučily pohybovou básničku o medvědovi a na závěr měly opět možnost prohlédnout si obrázkové knihy s různou tématikou.

smscsa.rajce.idnes.cz/Navsteva_knihovny_3._trida_-_brezen/

V pátek 15. 2. děti shlédly  divadélko o tom, jak starý " dospělák " přichází na místa, kde trávil svoje dětství. Spolu se starými vzpomínkami, rekvizitami, kostýmy, nástroji vykouzlil dobu bez TV a PC, zato s dědečkem, babičkou, kamarády a zvířaty na dvorku i v maštali. Děti byly vtaženy do děje a zazpívaly si také písničky např. Já mám koně, Ivánku náš, Ententýky dva špalíky, Polámal se mraveneček. 

Představení mimo jiné připomělo i důležitost soužití všech generací. 

Vždyť jeden od druhého se můžeme lecos dozvědět .... i o sobě samých.

smscsa.rajce.idnes.cz/Divadlo_Ententyky

Ve středu 13. 2. se děti ze 3. třídy ( oranžové ) vydaly do městské knihovny. Programem bylo seznámení s knihou Polární pohádka - s dějem a jednotlivými zvířátky.

Poté si děti prohlédly různé dětské obrázkové knihy. Zdokonalily se tak v zacházení s knihami a poznávání tématu knih podle ilustrací.

smscsa.rajce.idnes.cz/Navsteva_me_knihovny_3._trida_-_unor

Lyžařský výcvik 2019

Ve středu 9. 1. se vydali naši lyžaři do Přívratu, kde se budou 5 dní učit lyžařskému umění.

Jak se jim daří a jak jim to jde? Podívejte se sami .....

smscsa.rajce.idnes.cz/Lyzarsky_vycvik_2019/

Předvánoční tvořivé dílny

V  pondělí 17. 12. probíhaly v celé naší školce předvánoční tvořivé dílny. Děti si mohly v každé třídě vyrobit jiný druh vánočního stromečku. Vánočním pohlazením bylo také navození atmosféry koledami a krásná výzdoba školky.

smscsa.rajce.idnes.cz/Predvanocni_tvoriva_dilna/

Ježíšek v MŠ

I letos myslel Ježíšek na naše děti a nadělil jim pod stromeček hodně krásných hraček.

Podívejte se, jak si jeho příchod děti užily.

smscsa.rajce.idnes.cz/Jezisek_v_MS/

Mikuláš 

Ve středu 5. 12. k nám do MŠ přišla vzácná návštěva - Mikuláš se svým věrným doprovodem - andílkem a čertem. Děti jim zazpívaly písničky a řekly básničky. Ty děti, které ví o svém zlobení, slíbily Mikuláši, že se polepší. Než Mikuláš odcházel, nechal pod stromečkem všem dětem dobrůtky.

smscsa.rajce.idnes.cz/Mikulas_2018

Čertovská besídka - 2. třída

V úterý 4. 12. nás pozvali čertíci ze 2. třídy ( červené ) na čertovskou besídku. Shlédli jsme jejich pásmo čertovských a vánočních písní a básní, společně jsme si zatancovali a prohlédli výstavku vyrobených vánočních stromečků.

smscsa.rajce.idnes.cz/Certovska_besidka_-_2._trida

Den Mikulášů, čertíků a andílků - 4. třída

V úterý 4. 12. probíhal u nás v MŠ den, kdy se děti mohly převléct za Mikuláše, čertíky a andílky. Takto krásně namaskovaní vypadali naši kamarádi ze 4. třídy (zelené).

smscsa.rajce.idnes.cz/Den_Mikulasu%2C_certiku_a_andilku_-_4._trida

Návštěva městské knihovny

Ve středu 28. 11. se vydaly děti 3. třídy ( oranžové ) do městské knihovny ve Fabrice. Měly tak možnost prohlédnout si prostory dětského čtenářského oddělení.

Děti společně složily rozstříhaný obrázek hlavní stránky knihy  " Nový domov pro myšku " a paní knihovnice jim přečetla poutavý příběh, kde si děti procvičovaly svoji fantazii a představivost v doplňování příběhu. Důležitost byla kladena i na koncové rozuzlení příběhu.

Na závěr si děti mohly vypůjčit jakoukoli knihu, prohlížet si s kamarády obrázky a seznámily se také s ukládáním knih zpět do knihovničky.

smscsa.rajce.idnes.cz/Navsteva_mestske_knihovny_3._trida/

4. třída - návštěva myslivce

Dodatečně přidáváme fotografie z předvávání kaštanů ve 4. třídě.  Navštívil nás myslivec Tomáš, který nám přinesl ukázat různé myslivecké vybavení, shozené parohy a podobné. Popovídali jsme si s ním o lesní zvěři našich lesů a kdo chtěl vyzkoušel si myslivecký klobouk. 

smscsa.rajce.idnes.cz/4._trida_Myslivec_Tomas

V úterý 13. 11. k nám do školky přijeli divadelníci, aby dětem zahráli loutkovou pohádku: Jak Jelito a Kopyto vařili vtipnou kaši.

V pohádce mohly děti obdivovat loutky popletených čertů, rozpustilého kašpárka a vychytralého hříšníka. Příběh byl o tom, že na každého jednou dojde a i chytrák může sednout na lep.

smscsa.rajce.idnes.cz/divadlo_Jak_certi_Jelito_a_Kopyto_varili_vtipnou_kasi

Přivítání nového školního roku 

I když na začátku tohoto nového školního roku bylo dešťové počasí, nakonec se ve středu 5.9. umoudřilo a my se tak mohli společně přivítat a seznámit na školní zahradě. Spoustu úsměvů nám vykouzlili hasiči, kteří nám přijeli vytvořit báječnou pěnu.  Doufáme, že jste si společné odpoledne s námi a dětmi ve školce užili. A že budeme mít společně příjemný a pohodový nový školní rok 2018/2019.

smscsa.rajce.idnes.cz/privitani_skolniho_roku_2018_2019_pena/