Lyžařský výcvik

Naše mateřská škola jezdí pravidelně na lyžařský výcvik. 
Lyžařský výcvik probíhá v areálu Skiareál Přívrat ve spolupráci s tamní lyžařskou školou. 
 
 
Proč Přívrat..? 
Líbí se nám velice osobitý a profesionální přístup instruktorů lyžařské školy.  Instruktoři s dětmi umí komunikovat, jemným a šetrným přístupem je zbavují prvotního strachu. Dále se nám líbí široské sociální zázemí vhodné pro děti. Které lze využít nejen při obědové pauze, ale také když je některé dítko unavené. Dalším kladným bodem je dopravní dostupnost. Areál se nachází nedaleko České Třebové. Tj. cca 30. minut jízdy autobusem.

 

Jak výcvik probíhá..?
 
1) Děti jsou vždy na začátku lyžařského výcviku rozděleni do skupin - dle dovedností. 
2) každá skupina má svou barvu a svého instruktora
3) podle toho jak děti zvládají jsou posouvány k vyšším cílům, učí se na vleku, sjedou půlku sjezdovky, druhý den už celou. Děti se každým dnem  zlepšují. A v závěru týdne již všechny děti vzládají základní dovednosti jízdy na lyžích.
4) poslední den je vždy karneval pro rodiče a děti. Děti se radostně pochlubí, co vše se naučili. ;o)
 
 
Na lyžařský výcvik je nutné se přihlásit, což je vždy s dostatečným časovým předstihem oznámeno na nástěnkách tříd. Lyžařského výcviku se účastní děti zpravdila od 4. let. Dále je možné zapůjčit si lyžaskou výbavu přímo od lyžaské školy. 
 
Více informací dostanet u paních učitelek ve třídách. A úplně nejvíce informací Vám podá paní učitelka, která lyžařský výcik zaštiťuje.