Zvonička u vchodu do mateřské školy

Objímejte své děti

U vchodu do naší Mateřské školy uvidíte malou zvoničku. Samotné děti na krátký provázek nedosáhnou. Proto je vemte do náruče a dovolte jim zazvonit.

Každé Vaše objetí vytváří pevnější vztah mezi Vámi a dítětem. Už od narození dítě potřebuje něžnou péči, jemné pohoupání a přímé doteky milující osoby. Rodiče instinktivně berou svoje dítě do náruče, mazlí se s ním, hladí je, tisknou k sobě. Dítě se zase u nich cítí bezpečně a začne reagovat na jejich zájem. Toto pouto je velice silné a důležité.

Dotekové hry na doma:

Zvoneček
Uděláme hnízdečko. Sedněte si rozkročmo, abyste si dítě dali do hnízdečka. Je důležitý oční kontakt - obličejem k sobě. Ta hra je o zvonečku. Dělá bim, bam - kývají se bim bam do stran a dívají se do očí. Bim - bam. Přidáme hluboký hlas. Uděláme pak střední zvon (trochu rychleji). A na konci zvedneme dítě do výšky a uděláme cililink....!

Hnízdečko
Je dobré v rámci toho hnízdečka - aby se dítě přesvědčilo o tom, že ho zvládnete. Sedněte si se svým dítětem a udělejte mu pevné měkké hnízdo. A řekněte dítěti: Tvým úkolem je vyletět z hnízda. A mým úkolem je tě udržet. Dítě se snaží vymanit ze sevření a vaším úkolem je nedovolit mu vyletět – samozřejmě dostatečně šetrně (pozor na bezpečnost). Zkuste různé způsoby - ale když hru končíte, tak dítě musí slyšet pochvalu – „perfektně bojovals! Roste z tebe silák. A na mě se můžeš spolehnout. Já jsem velká a já to zvládám.“ Je to hra samozřejmě. Berte to, že děti strašně potřebují, abychom jim byli blízko.